TUR!

Skjærgården rundt Risøya er nydelig, det fikk klassen erfare da vi dro på båttur til skjæra i Tvedestrandsfjorden. Da fikk vi også tid til besøk hos lokale kunstnere.
Det bor mange lokale kunstnere i Tvedestrandsområdet, og vi fikk besøke tre godt etablerte kunstnere i deres verksteder. Sidsel Hanum er en prisbelønnet keramiker. Hun har hatt mange store utsmykkingsoppdrag i både Norge og utlandet. Hanum viste oss verkstedet sitt og fortalte litt om hvordan hun jobber, hva hun blir inspirert av og hva som må til for å kunne leve av å være kunstner.

Arve Rønning er billedkunstner. Han jobber med både skulptur og maleri til private og offentlig utsmykninger . ..  . .H.
Han forsker i mange ulike teknikker og kommer frem til helt spesielle uttrykk. Rønning viste oss sitt atlier med spennende arbeider, bla. en egen trykkteknikk som ga fantastisk metallisk utseende.

Thomas Hestvold er en veletablert maler som lenge har utforsket formale problemstillinger i maleriet. 
Han viste oss store malerier på lerret, og fortalte at han maler med hendene! Hestvold viste oss hvordan han blant annet finner inspirasjon og motiver på Google-earth.

Etter en inspirerende dag på kunstnerbesøk, smakte det godt med grillmat, krabbefiske (!) og bålkos!



 Han